V-LockMetal Work


Metal Work prezentuje wyjątkowy, nowy system dla automatyzacji

  • System V-Lock jest zestawem elementów dla robotyki, zawierającym mocowania oraz akcesoria umożliwiające na modułowe połączenia komponentów.
    Charakteryzuje się prostotą montażu, precyzją, powtarzalnością połączeń oraz możliwością dokonywania regulacji i szybkich zmian w konfiguracji systemu.
Program zawiera łączniki, adaptory krzyżowe oraz kątowe (45° i 90°) oraz moduły
i akcesoria umożliwiające swobodną orientację komponentów w przestrzeni.
Elementy systemu mogą być mocowane bezpośrednio do profili Montech® za pomocą łączników typu QS. Istnieje również możliwość zabudowy systemu na profilach dowolnego producenta posiadającego rowki montażowe o rozstawie 40mm i 45mm. Wszędzie tam gdzie jest to możliwe, powierzchnie montażowe wyposażono w otwory gwintowane M5, w rozstawie 20mm x 20mm oraz otwory Ø5 do montażu sworzni, umożliwiając montaż komponentów z poza programu V-Lock.

Uniwersalność oraz modułowość systemu zapobiega konieczności projektowania i stosowania dodatkowych elementów łączących jak adaptory lub łączniki specjalne. Powoduje to znaczne ograniczenie czasu koniecznego zarówno podczas procesu projektowania jak i montażu oraz przezbrojenia urządzenia. Ewentualna rekonfiguracja jest szybka i łatwa oraz zapewniony jest przyszły dostęp do części zamiennych.